Ομάδα Σκακιού Φοιτητών Άρτας

Καταχωρήθηκε: 09/04/2024 | 14:26
Ημερομηνία λήξης: 28/04/2024 | 14:26
Κατηγορία: Εκδηλώσεις

Είστε έτοιμοι να κινήσετε το πρώτο πιόνι;

Η Ομάδα Σκακιού των Φοιτητών της Άρτας σας προσκαλεί να γίνετε μέλη μιας κοινότητας που συνδυάζει την αγάπη για το σκάκι με το πνεύμα της φιλίας και της μάθησης. Ανεξάρτητα από το επίπεδο σας, είτε είστε αρχάριοι είτε έμπειροι σκακιστές, σας καλούμε να ενταχθείτε σε μια ομάδα που εκτιμά την τακτική, τη στρατηγική, και την αλληλεγγύη.

Η συμμετοχή στην ομάδα σκακιού είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να βελτιώσετε τις σκακιστικές σας ικανότητες, να μάθετε νέες στρατηγικές και να αντιμετωπίσετε προκλήσεις που ενισχύουν τον τρόπο σκέψης και την αντίληψή σας. Μέσα από τακτικές συναντήσεις, εσωτερικά τουρνουά, και φιλικούς αγώνες, θα έχετε την ευκαιρία να συναντήσετε και να ανταγωνιστείτε με άλλους φοιτητές που μοιράζονται το ίδιο πάθος με εσάς.

Δεν απαιτείται εγγραφή ή ειδικός εξοπλισμός - μόνο η επιθυμία σας να παίξετε και να αναπτυχθείτε.

Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα στο ταμπλό!

Πρώτη συνάντηση Τρίτη 09/04/2024