Δηλώσεις Μαθημάτων φοιτητών 4,6,8,και μεγαλύτερων εξαμήνων

Καταχωρήθηκε: 26/02/2020 | 11:06
Ημερομηνία λήξης: 27/03/2020 | 01:00

Oι δηλώσεις μαθημάτων θα ξεκινήσουν όταν ολοκληρωθεί η ανάρτηση των βαθμολογιών.
Οι φοιτητές θα πρέπει να δηλώσουν τα μαθήματα σύμφωνα με το πρόγραμμα που παρακολουθούν δηλαδή το Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ.
Φοιτητές που δεν εξετάστηκαν επιτυχώς στα μαθήματα του δευτέρου εξαμήνου θα δηλώσουν το μάθημα του δευτέρου εξαμήνου σύμφωνα με το  όνομα που έχει το μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών  Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ και θα παρακολουθήσουν τα αντίστοιχο μάθημα του νέου προγράμματος. Όπου η ύλη έχει διαφοροποιηθεί θα δοθούν ξεχωριστά θέματα με ευθύνη του διδάσκοντος Καθηγητή.
Οι αντιστοιχίες είναι οι εξής:
Ψηφιακά Ηλεκτρονικά  αντίστοιχο Ψηφιακά Ηλεκτρονικά
Προγραμματισμός ΙΙ και Ανάπτυξη Εφαρμογών αντίστοιχο Προγραμματισμός ΙΙ
Αρχές Τηλεπικοινωνιών-Η/Μ για Τηλεπικοινωνίες αντίστοιχο Αρχές Ηλεκτρομαγνητισμού & Τηλεπικοινωνιών
Διακριτά Μαθηματικά αντίστοιχο Διακριτά Μαθηματικά
Πιθανότητες και στοιχεία Στατιστικής αντίστοιχο Πιθανότητες και Στατιστική του 4ου εξαμήνου
Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων δεν υπάρχει αντίστοιχο, οι φοιτητές θα εξετάζονται κανονικά στις επόμενες εξεταστικές, θα δοθούν επαναληπτικές  διαλέξεις.