Πρόγραμμα Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου 2020-2021

Ενημέρωση και Προσθήκη Α Εξαμήνου

Καταχωρήθηκε: 09/10/2020 | 20:25
Ημερομηνία λήξης: 17/10/2020 | 23:30

Το πρόγραμμα του πρώτου εξαμήνου αποτελεί συνδυασμό εξ ’αποστάσεως και δια ζώσης διδασκαλίας, με στόχο την μεγιστοποίηση της παρουσίας των φοιτητών στους χώρους του τμήματος, με απόλυτο σεβασμό στους υγειονομικούς κανόνες. Ως εκ τούτου, το πρόγραμμα θα προσαρμόζεται στις εκάστοτε υγειονομικές οδηγίες.

Η παρακολούθηση των δια ζώσης μαθημάτων διενεργείται σε τμήματα που ανήκουν σε δύο ομάδες (Α και Β).

Κάθε ομάδα προσέρχεται στα μαθήματα εναλλάξ ανά εβδομάδα, όπως φαίνεται στο πρόγραμμα.

Για παράδειγμα, την Δευτέρα 12/10 προσέρχεται στο Μάθημα της Μαθηματικής Ανάλυσης η ομάδα Α και στο εργαστήριο Λογικής σχεδίασης η ομάδα Β.
Αντίστοιχα, την Δευτέρα 19/10 προσέρχεται στο Μάθημα της Μαθηματικής Ανάλυσης η ομάδα Β και στο εργαστήριο Λογικής σχεδίασης η ομάδα Α .

Οι φοιτητές κατανέμονται αλφαβητικά στα τμήματα των δια ζώσης διαλέξεων/φροντιστηρίων σύμφωνα με το πρώτο γράμμα του Επωνύμου τους, ως εξής:

Τμήμα ΤΑ1: Α – Ι

Τμήμα ΤΑ2: Κ - Λ

Τμήμα ΤΒ1: Μ - Π

Τμήμα ΤΒ2: Ρ - Χ

Η σύσταση των τμημάτων των εργαστηρίων θα ανακοινωθεί την Κυριακή 11/10.

Έχει γίνει Ενημέρωση και των υπόλοιπων εξαμήνων.

Το Πρόγραμμα Μαθημάτων θα το βρείτε στο παρακάτω σύνδεσμο: