Άδειες χρήσης του Office 365 για τους Φοιτητές του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Καταχωρήθηκε: 30/01/2020 | 11:55
Ημερομηνία λήξης: 05/03/2020 | 04:00
Κατηγορία: Διάλεξη

Το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων συνεχίζοντας απρόσκοπτα την προσπάθεια αναβάθμισης των ψηφιακών υποδομών του, ανακοινώνει τη διάθεση αδειών χρήσης του Office 365 (Suite O365 ProPlus) σε όλο το ακαδημαϊκό και διοικητικό προσωπικό του, καθώς και τη διάθεση αδειών χρήσης του ίδιου τύπου σε όλους του Προπτυχιακούς και Μεταπτυχιακούς φοιτητές του και Υποψήφιους διδάκτορές του.

Το Office 365 θα διατεθεί τις ακόλουθες υπηρεσίες:

• Πλήρως εγκατεστημένες και πάντα ενημερωμένες εκδόσεις των Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams και OneDrive για Windows ή Mac.
  • Δυνατότητα εγκατάστασης του Office 365 σε έως και 15 συσκευές του (5 PC/Mac – laptops, 5 Tablets και 5 Smartphones).
  • Απόκτηση ασφαλούς χώρου αποθήκευσης 1TB στο OneDrive, για την επεξεργασία και κοινή χρήση εγγράφων και άλλων ψηφιακών αντικειμένων από οπουδήποτε και από οποιαδήποτε συσκευή.

Πληροφορίες για τη λήψη και εγκατάσταση του Office 365 ProPlus μπορείτε να βρείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο: