Αντιστοιχίες Μαθημάτων

Ημερομηνία λήξης: 17/10/2020 | 23:30

Αντιστοιχίες Μαθημάτων:
Όσοι

Οι  φοιτητές/τριες 5ου ή μεγαλύτερων εξαμήνων, που χρωστούν μαθήματα των δύο πρώτων ετών θα δηλώσουν τα μαθήματα του προγράμματος σπουδών τους (ΠΣ Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ)  και θα παρακολουθήσουν τα αντίστοιχα μαθήματα του προγράμματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών.

1ο Εξάμηνο:
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ --> ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Ι --> ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Ι
ΛΟΓΙΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ --> ΛΟΓΙΚΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ
ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ --> ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ

3ο Εξάμηνο:
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ --> ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΣΗΜΑΤΑ & ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ --> ΣΗΜΑΤΑ & ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΙ --> ΔΟΜΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ --> ΔΙΑΔΟΣΗ ΣΗΜΑΤΩΝ

ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ Ι και ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΔΙΚΤΥΩΝ  ( του 3ου Εξαμ), θα πρέπει να δηλωθούν στο τρέχον εξάμηνο (2020-2021 χειμερινό), αλλά θα διδαχθούν και θα εξεταστούν το επόμενο εξάμηνο (2020-2021 εαρινό).

Οι  φοιτητές και οι φοιτήτριες  που χρωστούν το μάθημα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΣΤΡΑΦΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ του 4ου Εξαμήνου  οφείλουν να το παρακολουθήσουν κατά το τρέχον εξάμηνο. Θα εξεταστούν στην εξεταστική του Φεβρουάριου και θα το δηλώσουν στο επόμενο εξάμηνο (2020-2021 εαρινό) για να περαστεί ο βαθμός τους.