Έναρξη Λειτουργίας Τμήματος & Καλωσόρισμα Πρωτοετών Φοιτητών

Καταχωρήθηκε: 01/10/2020 | 15:09
Τελευταία ενημέρωση: 01/10/2020 | 15:09
Ημερομηνία λήξης: 09/10/2020 | 23:30

Η Έναρξη Λειτουργία του Τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών και το Καλωσόρισμα των Πρωτοετών Φοιτητών του Τμήματος θα γίνει την εβδομάδα 5/10/2020 – 9/10/2020 όπως και η έναρξη διεξαγωγής των μαθημάτων.

Υπενθυμίζεται ότι για το νέο ακαδημαϊκό έτος τα μαθήματα θα γίνουν με μεικτό σύστημα δηλαδή ορισμένα μαθήματα θα γίνουν με φυσική παρουσία διδασκόντων και φοιτητών και άλλα με εξ αποστάσεως διδασκαλία.

Θα ακολουθήσουν νέες ανακοινώσεις σύντομα.

Επιβάλλεται η αυστηρή τήρηση των μέτρων προστασίας και των κανόνων συμπεριφοράς σε κλειστούς χώρους, ιδίως δε:
α) Η υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους χώρους του Τμήματος
β) Ο τακτικός και σχολαστικός καθαρισμός του χώρου, με χρήση ενδεδειγμένων απολυμαντικών, πριν την είσοδο νέας ομάδας φοιτητών.
γ) Η Επιτροπή Θεμάτων Υγείας του Πανεπιστημίου θα υποβάλλει σχετικές αναλυτικές οδηγίες που θα γνωστοποιηθούν σε όλη την ακαδημαϊκή κοινότητα.