Νέα Σελίδα Τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών

Καταχωρήθηκε: 18/07/2020 | 21:52
Ημερομηνία λήξης: 25/07/2020 | 00:00

Αρχική Σελίδα:
Στην αρχική σελίδα συναντάμε μερικές βασικές πληροφορίες για το τμήμα, στην συνέχεια ενημερωνόμαστε για τα τελευταία νέα του τμήματος, λίγο πιο κάτω συναντάμε τις ροές που διαθέτει το τμήμα σε αντιστοιχία με τα μαθήματα της κάθε ροής, αμέσως μετά βλέπουμε την ιστορική εξέλιξη του τμήματος μας ενώ αμέσως μετά παρατηρούμε τους αριθμούς του τμήματος μας σε φοιτητές, καθηγητές και ερευνητικά εργαστήρια, στην συνέχεια έχουμε την gallery του τμήματος με πλούσιο φωτογραφικό υλικό από το τμήμα από διάφορες ημερίδες – συνέδρια και άλλες δράσεις, τέλος έχουμε τις συνεργασίες του τμήματος και στο κλείσιμο παρατηρούμε την εφαρμογή του τμήματος για κινητά (που θα είναι σύντομα διαθέσιμη σε νέα έκδοση), την επικοινωνία και την ομάδα ανάπτυξης, δεν ξεχνάμε ότι κάθε σελίδα έχει και όρους χρήσης τους οποίους αποδέχονται οι χρήστες με την αποδοχή των cookies και τους οποίος μπορούν οποιαδήποτε στιγμή να δουν πατώντας στο τέλος της σελίδας όροι χρήσης.

Μενού:
Η σελίδα περιέχει ένα κεντρικό μενού με πληροφορίες σχετικά με το τμήμα, τις σπουδές, τις έρευνες, μια κατηγορία με χρήσιμες πληροφορίες, την διασφάλιση ποιότητας του τμήματος και την επικοινωνία.

Κατηγορίες:
Κατά το άνοιγμα της σελίδας παρατηρούμε πάνω δεξιά τρεις κατηγορίες (φοιτητές, καθηγητές και γραμματεία) στις κατηγορίες αυτές έχουν δημιουργηθεί κατάλληλες σελίδες ειδικά διαμορφωμένες για άμεση και εύκολη αναζήτηση και ενημέρωση. Στην σελίδα των Φοιτητών όλοι οι φοιτητές του τμήματος μπορούν να βρουν οτιδήποτε χρειάζονται μέσα από το ειδικά διαμορφωμένο περιβάλλον, ομοίως στην σελίδα των Καθηγητών οι καθηγητές έχουν ένα κατάλληλο περιβάλλον για άμεση εύρεση οποιοδήποτε εργαλείων χρειάζονται. Τέλος στην κατηγορία της Γραμματείας τόσο οι φοιτητές όσο και οι καθηγητές μπορούν να βρουν διάφορα αντικείμενα που αναζητούν από την γραμματεία του τμήματος, ενώ οι πρωτοετείς φοιτητές μπορούν να βρίσκουν τις κατάλληλες σελίδες που θα πρέπει να επισκεφτούν για την εγγραφή τους.

Social Media:
Το Τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών διαθέτει social media στο Facebook, Instagram, Twitter ακολουθήστε μας από τις ειδικά διαμορφωμένες περιοχές στην σελίδα μας ή από την επιλογή επικοινωνία. Στην σελίδας μας στο Facebook υπάρχουν δύο ομάδες: Ενεργά Μέλη Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών όπου οι φοιτητές ενημερώνονται για τις ανακοινώσεις που βγαίνουν στην κεντρική σελίδα του τμήματος καθώς και για οποιαδήποτε δράση γίνεται στο τμήμα, Απόφοιτοι Τμήματος όπου οι απόφοιτοι ενημερώνονται για διάφορες δράσεις του τμήματος και για θέματα τα οποία τους ενδιαφέρουν σχετικά με το τμήμα.

Για οποιαδήποτε απορία, προβληματισμό ή πρόταση μπορείτε να επικοινωνήσετε με την ομάδα ανάπτυξης, θα χαρούμε να ακούσουμε τα σχόλια σας, επίσης μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας και μέσω των social media.

Εκ της Ομάδας Ανάπτυξης.