Δηλώσεις Μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο (ΔΙΟΡΘΩΤΙΚΗ) έως και την Τρίτη 18/2/2020

Καταχωρήθηκε: 14/02/2020 | 11:34
Ημερομηνία λήξης: 20/02/2020 | 12:30

(Δηλώσεις μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο θα γίνουν αργότερα)

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι φοιτητές που είναι πάνω από 5ο εξάμηνο και θέλουν να δηλώσουν μαθήματα του 7ου εξαμήνου θα πρέπει πρώτα να δηλώσουν μια κατεύθυνση (αν δεν έχουν ήδη) και μετά να προβούν στη δήλωση μαθημάτων. Η δήλωση κατεύθυνσης γίνεται μέσα από το σύστημα.

Οι πολύ παλιοί φοιτητές με έτος εισαγωγής 1998-1999 έως και 2004-2005 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ δεν θα δηλώσουν καμία κατεύθυνση

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΣΑΣ

Προϋποθέσεις:

Πρώτα θα δηλώνονται όλα τα μαθήματα μικρότερων εξαμήνων από το τυπικό εξάμηνο του φοιτητή που δεν έχουν παρακολουθήσει επιτυχώς και μετά τα μαθήματα του τυπικού εξαμήνου. Φοιτητές που έχουν εξεταστεί επιτυχώς σε όλα τα μαθήματα του αντίστοιχου εξαμήνου παρελθόντων ετών, μπορούν να δηλώσουν ένα μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου. Από το  9ο  εξάμηνο και πάνω ο μόνος περιορισμός είναι οι 40 ώρες.

Εάν έχετε κάποιο πρόβλημα με την δήλωση σας να ενημερώνετε την κ. Νάκου στην γραμματεία του Τμήματος ή και στο elnakou@uoi.gr μέχρι την Τρίτη στις 14:00

Σας υπενθυμίζω παλαιότερη ανακοίνωση

Η Συνέλευση του Τμήματος αποφάσισε τον επανακαθορισμό των συνολικών ωρών δήλωσης μαθημάτων ανά εξάμηνο, των φοιτητών που παρακολουθούν το Πρόγραμμα Σπουδών  Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε., ως εξής:

Εξάμηνο 3ο: 34 ώρες

Εξάμηνο 4ο: 34 ώρες