Δηλώσεις Μαθημάτων - Προβλήματα

Καταχωρήθηκε: 09/01/2020 | 13:21
Τελευταία ενημέρωση: 09/01/2020 | 18:11
Ημερομηνία λήξης: 15/01/2020 | 00:30

Γίνεται προσπάθεια ώστε τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν στις δηλώσεις μαθημάτων να λυθούν άμεσα

Για τα εξάμηνα από 9ο και πάνω δεν θα ισχύει κανένας περιορισμός πέρα από των αριθμό των ωρών.

Εάν έχετε κάποιο πρόβλημα με την δήλωση σας να ενημερώνετε την κ. Νάκου στην γραμματεία του Τμήματος στο elnakou@uoi.gr

Σας υπενθυμίζω παλαιότερη ανακοίνωση

Η Συνέλευση του Τμήματος αποφάσισε τον επανακαθορισμό των συνολικών ωρών δήλωσης μαθημάτων ανά εξάμηνο, των φοιτητών που παρακολουθούν το Πρόγραμμα Σπουδών  Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε., ως εξής:

Εξάμηνο 3ο: 34 ώρες

Εξάμηνο 4ο: 34 ώρες

Εξάμηνο 5ο: 34 ώρες

Εξάμηνο 6ο: 34 ώρες

Εξάμηνο 7ο: 36 ώρες

Εξάμηνο 8ο και άνω: 40 ώρες

Επίσης αποφασίζει τα εξής: Πρώτα θα δηλώνονται όλα τα μαθήματα μικρότερων εξαμήνων από το τυπικό εξάμηνο του φοιτητή που δεν έχουν παρακολουθήσει επιτυχώς και μετά τα μαθήματα του τυπικού εξαμήνου. Φοιτητές που έχουν εξεταστεί επιτυχώς σε όλα τα μαθήματα του αντίστοιχου εξαμήνου παρελθόντων ετών, μπορούν να δηλώσουν ένα μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου. Από το  9ο  εξάμηνο και πάνω ο μόνος περιορισμός είναι οι 40 ώρες.